Aşılanmanın hızlanması sanayiciyi memnun etti

kaynak1
kaynak1

KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, son olarak SGK kaydı olan tüm işçilerin aşılanmaya başlanmasını olumlu bulduğunu ifade ederek, “İşçilerin yaş ayrımı yapılmadan aşılanması son derece doğru. Dileğimiz tüm yaş grupları ile beraber 40 yaş altındaki işletmelerde çalışan Bağ-Kur’luların da aşılanması” dedi.

Pandemi nedeniyle ekonominin son derece hasar aldığını ancak aşılanmanın hızlanması ile pandeminin olumsuz etkilerinin yavaş yavaş aşılmaya başlandığını ifade eden KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, “Son açıklanan büyüme rakamlarında en büyük pay sanayide.  Bunda pandemi döneminde bile fabrikaların bacalarının tütmesini sağlayan işçilerin hakkını ödeyemeyiz. Şimdi hepsinin aşılanıyor olmasından dolayı çok mutluyuz” dedi.

SGK’lı işçilerin dışında 40 yaş altındaki sanayide hizmet veren Bağ-Kur”luların da aşılanmasını beklediklerini söyleyen KESİAD Başkanı Kaynak, “İşçilerle beraber her gün işinin başında olan şirket sahibi ve ortaklarının da aşılanmasını bekliyoruz. Aşılanma yaş gruplarının hızla inmesini ve ülkenin tamamının aşılanmasını diliyoruz” dedi.

Aşıdan tedirgin olan, aşı karşıtı olanlara da seslenen KESİAD Başkanı Kaynak, “Tüm dünya genelinde 3 milyon 810 bin insanın ölümüne neden olan hala can alan bu salgına farklı farklı ülkelerin geliştirdiği ve bilimsel olarak etkisi kanıtlanmış aşıya karşı çıkmanın izahı yok. Sadece kendimizi değil toplumumuzu korumak için aşı randevumuzu alıp aşımızı olmamız gerekiyor” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yazın