Dört mevsim Alaçatı için “Dört Mevsim Sanat”

alacati
alacati

Alaçatı, 1-4 Ekim tarihleri arasında turizm ile sanatı buluşturan “Dört Mevsim Sanat” etkinliğine ikinci kez ev sahipliği yapacak.

Alaçatı Turizm Derneği’nin Çeşme Belediyesi işbirliğiyle düzenleyeceği etkinlikte, 200 eser ve 40 sanatçı ağırlanacak. 4 günlük sanat maratonun ilk gününde Ressam ve Heykeltraş Zerrin Çiğdemli Aner, 15 Eylül Mustafa Çapkın İlkokulu Seramik Atölyesi’nde öğrenciler ile buluşarak resim ve heykel eğitimi verecek. Ardından 2 Ekim Cumartesi günü Kapari Otel’de saat 11.00 ve 17.00 saatleri arasında sergi sanatçıları tarafından çalıştay yapılacak.

“Çocuklar sanatla büyüyecek”
Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Celal Bayraktaroğlu, Alaçatı’nın yaşam özü olan sanatı korumanın öncelikleri olduğunu söyledi.  Bu doğrultuda Alaçatı’nın sanatla iç içe olacağı, sanatı kucaklayacağı etkinlikler gerçekleştirmeyi istediklerini belirten Bayraktaroğlu “Sanat ve sanatçı bizim için çok değerli. El ele verip yerel sanatçılarımıza ve Alaçatı’nın sanat ruhuna sahip çıkacağız. Çünkü çocuklarımızı da sanat ruhuyla büyütmek, Alaçatı’yı sanatla yaşatmak istiyoruz” diye konuştu.

Alaçatı’da yaşayan pek çok sanatçının katılacağı bu dev açık hava sergisinin küratörlüğünü Alaçatı Turizm Derneği üyesi olan otelz.com Türkiye Müdürü Eda Aner yapacak.  Hollandalı sanatçı Derya Zenginoğlu, Claire Arkas, Efe Türkel, Zerrin çiğdemli Aner, Betül Vural, Doğukan Çiğdem, Pınar Kanber, Chermine Vidori, Onur Çanka gibi bir çok değerli isim sergiye en beğenilen resim, seramik, heykel, mozaik, ahşap yontma, mandala eserleri ile katılacak.

Soyut resimleriyle birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen ve 2016 yılında hayatını kaybeden Türk ressam Adnan Turani de sergide yer alacak eserleri ile anılacak. Eserler 1882 Otel, Alakapı Otel, Art Shop, Casa Rubino, Gaia Bazaar, Galeri Vinoart, Broart Mare, Kapari Otel, Köşe Konak, Luce, Sakin Ev ve Zeytin Konak ev sahipliğinde sergilenecek. Alaçatı Turizm Derneği tarafından hazırlanan sergi, Buradan Şarapçılık ve Otelz dış sponsorluğunda, Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yazın