FOÇA’DA YOĞUN AŞI MESAİSİ

sERKAN kAPLAN
sERKAN kAPLAN

İzmir’in turistik İlçesi Foça’da Devlet Hastanesi vatandaşların Covid-19 aşı taleplerini karşılamak için yoğun mesai yapıyor. 40 yaş ve üzeri Foçalı vatandaşların yanısıra, yaşına bakmaksızın aşı olmasına izin verilen meslek gruplari mensupları ile ilçe dışından gelenlere gün boyu aralıksız aşı uygulamasına devam ediliyor.

GÜNDE 700’Ü BULUYOR

Atatürk Mahallesi sırtlarında 2 yıl önce inşa edilen  50 yataklı Foça Devlet Hastanesi’nde pandemi döneminin sıkıntılarını aşmaya katkı vermek için yoğun aşı mesaisi devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın aldığı kararlar doğrultusunda aşı olmasına izin verilen ve randevu alan yaş ve meslek grupları mensupları  ilçe içi yada dışından olmasına bakılmaksızın aşılanıyor. Acil servis bölümünde oluşturulan aşı odalarında 10 kişilik sağlık ekibi mesai başlangıcından akşam saatlerine kadar randevuları yetiştirmeye çalışıyor. 700’ü aşan sayılara da ulaşılan hastanede günde ortalama 600 aşı yapılıyor. Yakın il ve yerleşim birimlerinden kendi bölgelerinde randevu almada sıkıntı yaşayan bazı vatandaşlarda aşı olmak için Foça Devlet Hastanesi’ni tercih ettiği için çevrede zaman zaman otopark sıkıntısı yaşanıyor.  Sağlık çalışanları aşıların yanısıra randevu saatinden önce gelen, yada kısada olsa randevu saatlerinde gecikme olan vatandaşları ikna etmek için de çabalıyor.

28 YAŞINDAYIM AŞI OLUYORUM

Foça’da bir turizm tesisinde çalıştığını  belirten Nur Akçapınar 28 yaşında olmasına rağmen rahatlıkla randevu aldığını söyledi. Nur Akçapınar;” Foça’da turizm işiyle uğraşıyorum. 28 yaşındayım. Dün akşam randevumu aldım. Şimdi sıramı bekliyorum.  Bizede hak tanıdılar. Mutluyum. Sağlıkla bu süreci atlatmayı diliyorum. “dedi.

KORKUYORDUM KORKULACAK BİRŞEY YOKMUŞ

Esnaf Serkan Kaplan ise aşı öncesi korkuları olduğunu ama olduktan sonra bunun anlamsız olduğunu gördüğünü söyledi. Serkan Kaplan; “ Foçada esnafım.  Aşımızı olmaya geldik. Az önce vurulduk. Aslında korkuyorduk ta. Ama  korkulacak bir şey yokmuş.  Milletçe bu korona illetinden kurtulmamız için hepimizin bu aşıyı olması gerekiyor.”dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yazın