“İletişim Araştırmaları Sohbetleri”ne yoğun ilgi

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri “İletişim Araştırmaları Sohbetleri” kapsamında bir araya geldi. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri, moderatörlüğünü Doç. Dr. H. Aydan Bilgilier’in yaptığı “İletişim Araştırmaları Sohbetleri” kapsamında bir araya geldi. Araştırma Yöntemleri dersi kapsamında yapılan etkinlikte konuşmacı olarak İSTAR Araştırma & Eğitim Kurucu Ortağı ve Kantitatif Yöntemeler Takım Lideri Murat Bayazıt yer aldı.

Her zaman bilimsellikten yanayız
Etkinlik kapsamında konuşmacı olarak Türkiye’nin en aktif online istatistik eğitimi veren kurumu İSTAR Araştırma & Eğitim’in Kurucu Ortağı ve Kantitatif Yöntemler Takım Lideri Murat Bayazıt yer aldı. Kurum olarak her zaman bilimsellikten yana olduklarını vurgulayan Bayazıt, bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinden bahsetti. Etkinlik boyunca; nicel, nitel ve karma araştırma yöntemlerinin detaylarını öğrencilere aktaran Bayazıt, İSTAR Araştırma’nın kuruluş hikayesini ve kendi girişimcilik serüveninden de bahsetti.
Etik değerler işimizin önünde
3 saatten fazla süren etkinlik boyunca, etik değerlerin her meslek grubunda olması gerektiğini vurgulayan Bayazıt, İSTAR Araştırma’nın iş süreçlerindeki etik değerlerin öneminden bahsetti. Ayrıca yöntem bilim bilgisinin hemen hemen her sektörde uygulandığını belirten Bayazıt, etkinlik kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya gelmekten memnuniyet ve mutluluk duyduğunu dile getirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yazın