İncelmeyle Gelen Mutluluk !

Obezite hastası Funda Gözükara (33), kiloları nedeniyle hamile kalamadığı için obezite ameliyatı olmaya karar verdi. 95 kilo ile ameliyata girdikten sonra 6 ay içerisinde ideal kilosuna ulaşan Gözükara, 9 ay süren hamileliğinin ardından eşi ile birlikte özlemle beklediği yavrusuna kavuştu.

İzmir’in Kuşadası ilçesinde yaşayan Funda Gözükara, 2019’da tam 95 kiloya ulaştı.
Aşırı Kiloları Hamile Kalmasına Engel Oluyordu

Yaptığı diyet ve spora rağmen bir türlü zayıflayamıyordu. Eşi Mehmet ve kendisi bebek özlemiyle yanıp tutuşmasına rağmen aşırı kiloları hamile kalmasına da engel oluyordu. Obezite ameliyatı olmaya karar veren Funda Hanım, Özel Ata Sağlık Hastanesi’ne başvurdu. Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Taner Akgüner tarafından yapılan muayene ve tetkiklerin ardından tüp mide ameliyatı için uygun olduğu anlaşıldı. 2019 yılında Dr. Akgüner ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonun ardından artık onun için yeni bir hayat başlamıştı. Ameliyatın ardından 6 ay sonra ideal kilosuna ulaşan Gözükara, mutlu bir haber daha aldı. Hamile olduğunu öğrenen Gözükara, 9 ay sonra yavruları Emir’i kucağına aldı. Aşırı kiloları nedeniyle hamile kalamadığını anlatan Gözükara, “Aşırı kilolarımdan dolayı hamile kalamıyordum, kalmak da istemiyordum. İyiki ameliyat olmuşum. Ameliyat oldum, istediğim kiloya ulaştım, sonrasında da çocuğumu kucağıma aldım. Çok mutluyum” dedi.

Hamileliğinde Sadece Bebeğe Kilo Aldırdık

Hastalarını takip sürecinde hamile kaldığını öğrendiklerini anlatan Dr. Akgüner, “Gebelik sürecini Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı hocamız Kemal Uğurbil ile birlikte takip ettik. Hamileliğini hiç kilo almadan bebeğe kilo aldırarak geçirdi. Şimdi ideal kilosunda ve sağlıklı bir bebeği var. Kendisini tebrik ediyorum” diye konuştu. Dr. Uğurbil ise, “Aşırı kilolu hastaların zayıflaması hamile kalmalarını kolaylaştırıyor. Bazı vakalarda beslenme eksikliğine bağlı bebeklerde biraz kilo kaybı ve kansızlık oluşabiliyor. Gerekli tedavilerle bu süreci sorunsuz atlatıyorlar” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yazın