Kadın Hekimlerden Yangın Faciası İçin Destek

kahev3
kahev3

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) Türkiye’yi yasa boğan orman yangınlarıyla ilgili yardım kampanyası başlattı. Yangın bölgesindeki çocukların eğitimlerinin olumsuz etkilenmemesi için destek olan kadın hekimler, başka hayırseverlerden de yardım bekliyor.

‘İçimiz yansa da geleceğimiz yanmasın’ sloganıyla hareket eden kadın hekimler, yangında maddi kayba uğrayan ailelerin okul çağındaki çocuklarına burs vermek ve yangın bölgelerinde bulunan okulların tadilatı için harekete geçti. Geleceği yeniden yeşertmek isteyen KAHEV Başkanı Demet Başer, “Ülkemizin akciğerleri olan ormanlarımız çıkan yangınlarda büyük zarar gördü. Biz de eli kolu bağlı bir şekilde duramazdık. Çocuklar ülkemizin geleceği. Geleceğimizin de yanmaması ve çocuklarımızın felaketten en az etkilenmesi için yardım kampanyası yapmaya karar verdik” dedi.

Maddi kayba uğrayan ailelerin çocuklarına burs vererek yardım yapacaklarını ve zarar gören okulların tadilatları için çalışma başlatacaklarını belirten Başer, “Geleceği yeniden yeşertmek isteyenleri bağış kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Yardım yapmak isteyenler için;

Alıcı adı: Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı

IBAN: TR21001110000000008632

Açıklama: GELECEĞİM YANMASIN

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yazın