Lazer Epilasyonlar ile İlgili Bilinmesi Gereken 5 Şey

lazer epilasyon
lazer epilasyon

Sonbahar, kış veya ilkbahar mevsimlerinde tercih edilen lazer epilasyon, uzun kalıcılık etkisiyle büyük bir ilgi görüyor. Sizler de lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız bazı özel ayrıntıları işlem öncesinde araştırmanız avantajlı duruma geçebilmenizi sağlayabiliyor.

  1. Araştırma Evresi

Lazer epilasyon için nereye gideceğinizi iyi bir şekilde araştırmalısınız. Bazı dermatologlar ve doktorlar lazer epilasyon hizmeti sunabilirler. Aynı zamanda bağımsız olarak hizmet veren lazer epilasyon merkezleri de vardır. Bu tür yerlerin neredeyse tamamında ücretsiz danışmanlık hizmeti verilir. Danışman için randevunuzu almanız yeterlidir.

  1. Uygulama Bölgesini Belirleme

Lazer epilasyon bütün cilt tiplerinde işe yaramayabilir. Aynı zamanda cilt tipinize bağlı olarak bazı bölgelerde işlem geçersiz hale de gelebilir. Bu sebeple, hangi bölgeler için lazer epilasyon ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemelisiniz. Göz ve kaş bölgeleri için iğneli epilasyon yaptırabilmeniz uygun olabilir.

  1. Seans Sayıları

Lazer epilasyonun kalıcılık etkisini gösterebilmesi için birkaç farklı seans uygulanması gerekir. Bu sebeple, planınızı önceden belirlemelisiniz. Az sayıdaki seanslarda uzun süreli sonuçlar elde edilebilmesi pek mümkün olmaz. Seans sayısı cilt yapınıza göre değişkenlik gösterebilir. En doğru seans sayısını çalıştığınız profesyonel kişi belirleyerek sizlere söyleyecektir.

  1. Randevu Öncesi Hazırlık

Randevu öncesinde tıraş olmanız gerekebilir. Bu durum lazerin follikülleri daha rahat şekilde görebilmesini sağlar. Ekstra tahrişten kaçınabilmek için epilasyonun uygulanacağı bölgeyi en az 1 gün öncesinden tıraş etmeyi deneyebilirsiniz. Aynı zamanda lazer epilasyon yaptırmadan önce antibiyotik kullanmamalısınız. Cildiniz antibiyotik sebebiyle negatif reaksiyonlara yol açabilir. Randevunuzdan en az 2 hafta önce antibiyotik kullanmamış olmaya dikkat etmelisiniz.

  1. Lazer Cihazı Türleri

İyi bir lazer epilasyon işlemi için kullanılan ekipmanların kalitesi son derece önemlidir. Yeni nesil teknolojiler ile geliştirilmiş ekipmanlar kullanılmalıdır. Ayrıca kullanılan ekipmanlar kadar o ekipmanları kullanan ekibin tecrübesi de bir hayli önemlidir. Alanında uzman ve gerekli eğitimi alan kişiler ile birlikte çalışmalısınız. Gerektiği takdirde ilgili referansları da talep edebilirsiniz. Doğru kararlar vermediğiniz zaman işlemlerden verimlilik elde edemeyebilir ve cildinizin de zarar görmesine yol açabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yazın