Zayıflamak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Adımlar

istanbul diyetisyen
istanbul diyetisyen

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin mutlaka izlemesi gereken özel adımlar vardır. Zayıflamak için ilk kuralın sağlık olduğu asla unutulmamalıdır. Sağlıksız yöntemler ile yapılan diyetler ve yanlış egzersiz hareketleri büyük problemler yaşamanıza sebep olabilir. Bunun için bazı noktaları göz önünde bulundurmanız ise yeterlidir.

Spor ve Egzersiz

Sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmenin altın kuralı spor ve egzersiz yapmaktır. Hangi diyet programını uyguluyor olursanız olun eğer hareketli bir yaşam stilini benimsemediyseniz fazla kilolarınızdan kurtulabilmeniz mümkün değildir. Her gün düzenli olarak yürümek veya koşmak gibi aktiviteleri hayatınıza kazandırmalısınız.

Egzersiz programınızı tamamen kendi vücudunuza uygun bir şekilde çıkarmalısınız. Aksi takdirde kaslarınıza zarar verebilir ve kas kayıplarının ortaya çıkmasına yol açabilirsiniz. Bunun için gerektiği zamanlarda profesyonel destek almaktan da çekinmemelisiniz. Böylelikle hatalı teknikler uygulamaktan da kaçınmış olursunuz.

Düzenli Beslenme ve Yeme Alışkanlıkları

Kilolarınızdan kurtulabilmeniz için bazı yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Özellikle şeker ve tuz gibi gıdaların tüketimini sınırlamalısınız. Kalorisi yüksek olan gıdalar ve sağlıksız atıştırmalıklardan ise uzak durmalısınız. Bu tür gıdaları kendinize ödül olarak belirli günlerde ve belirli limitler çerçevesinde verebilirsiniz.

Eski beslenme düzeninizi değiştirerek daha sağlıklı gıdalara ve özellikle yağ yakmanıza destek verebilecek gıdalara yönelmelisiniz. Bu süre içerisinde günde bol bol su tüketmeyi de asla unutmamalısınız.

Uyku Düzeni

Diyet ve egzersiz yaparak zayıflamaya çalışıyorsanız mutlaka düzenli bir uyku planınız da olmalıdır. Her gün aynı saatlerde uyumaya ve uyanmaya dikkat etmelisiniz. Gece geç saatlerde atıştırmalık olarak tükettiğiniz gıdalar ile aranıza bir sınır çizmelisiniz. Düzenli uyuduğunuz zaman metabolizmanızın çalışmasına da pozitif bir katkı sağlamış olursunuz. Uyku düzeniniz yağ yakmanıza ve fazla kilolarınızdan arınmanıza yardımcı olabilir.

Tüm bu adımları deniyor ve verimli sonuçlar alamamaktan şikayet ediyorsanız tüm planlarınızı gözden geçirmeniz ya da profesyonel destek almanız da gerekebilir. İstanbul diyetisyen seçeneklerine göz atarak birlikte hareket edebileceğiniz bir profesyonel bulabilirsiniz. Böylelikle zamanınızı daha doğru yöneterek, farklı tekniklerden yararlanabilir ve amacınıza doğru emin adımlar ile ilerlemeye başlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yazın