DEÜ HASTANESİ’NDEN ALKIŞLARLA TABURCU OLDULAR

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’nde COVID-19 nedeniyle tedavi gören 3 hasta taburcu edildi. Sağlık çalışanlarının alkışlarla taburcu ettiği hastalar ile ilgili açıklama yapan Başhekim Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü, “65 yaş üzerindeki 3 hastamızı sağlığına kavuşturduk. Tüm hastalarımızı sağlığına kavuşturarak uğurlamak için çalışmalarımızı kararlılıkla devam ettiriyoruz” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’nden COVID-19 pandemisi ile
mücadelede umut verici haber geldi. COVID-19 şüphesiyle hastaneye başvuran ve testlerinin pozitif çıkmasıyla tedaviye alınan 3 hasta taburcu edildi. Yaşları 70, 71 ve 92 olan hastalar verdikleri zorlu mücadelenin ardından sağlık çalışanlarının alkışları arasında hastaneden ayrıldılar.

GURURLUYUZ

Hastaların durumu hakkında konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama
Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü, “Hastalarımızın üçü de 65 yaş üstü. Benzer şekilde nefes darlığı şikayetleri ile hastanemize başvurdular. COVID-19 testleri pozitif çıkınca yatışlarını yaparak tedavilerine başladık. 3 hastamız da yaklaşık 1 ay tedavi gördüler. Hastalarımızdan biri yoğun solunum sıkıntısı nedeniyle entübe edilerek Yoğun Bakım Ünitesine alındı, 10 gün içerisinde durumundaki iyileşmeyle birlikte yeniden servise aldık. Bugün geldiğimiz noktada ise çalışma arkadaşlarımızla birlikte verdiğimiz mücadelenin vardığı noktadan gururluyuz. 70, 71 ve 92 yaşlarındaki 3 hastamız COVID-19 ile olan mücadeleyi kazandılar. Hastalarımıza geçmiş olsun diliyoruz” dedi.

MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin COVİD-19 pandemisiyle mücadelede tüm imkanlarını seferber
ettiğini hatırlatan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Başta Hastanemiz olmak üzere tüm
birimlerimizle bu salgınla mücadelede 7 gün 24 saat esasıyla çalışıyoruz. Gördüğünüz gibi
verilen bu çaba sonuçsuz kalmıyor. Her geçen gün daha fazla güzel haber alıyoruz. Ancak bu haberler rehavete sebep olmamalı. Önlemlerimize devam ederek çok yakında COVID-19
mücadelesini kazanacağız” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yazın