SMA hastası Mehmet Ayaz tedavisi için yardım bekliyor

Baba Ali Sindirac Mehmet Ayaz Anne Halide Zeynep Sindirac
Baba Ali Sindirac Mehmet Ayaz Anne Halide Zeynep Sindirac

Halide Zeynep Sındıraç ve Ali Sındıraç çiftinin ikinci çocuğu olan ve 2 yaşını dolduran Mehmet Ayaz, mücadele ettiği SMA Tip 2 hastalığının tedavisi için duyarlı insanlara bir kez daha çağrı yaptı. 15 aylıkken SMA tanısı konulan Mehmet Ayaz, Türkiye’de uygulanan Spinraza ilacının ilk 4 dozunu alırken, hastalıktan bütünüyle kurtulmak için gereken ve yurtdışında yapılan 2.2 milyon dolarlık tedavinin masrafı için kampanyasına destek bekliyor.

Tire’de yaşayan çiftçilik yapan Ali Sındıraç ile çocuğunun hastalığı nedeniyle fabrikadaki işini bırakmak zorunda kalan Halide Zeynep Sındıraç’ın çocukları olan Mehmet Ayaz, hastalık nedeniyle bugüne kadar ayaklarının üstüne basamazken, anne babası da çocuklarının sağlığına kavuşması için her kapıyı çalıyor.

Valilik izni ile Kasım ayından bu yana devam eden yardım kampanyası ile tedavi masrafının sadece yüzde 15’ne ulaşabilen Aile, duyarlı ve iyi insanların çok olduğuna olan inançları ile çocuklarının sağlığına kavuşacağını ümit ediyorlar.

Zaman çok az

 SMA hastası çocuğunun tedavisi için işini bırakan, Mehmet Ayaz’dan bir dakika bile ayrılmadan çocuğunun sağlığına kavuşması için en büyük çabayı harcayan Anne Halide Zeynep Sındıraç, bir çocuğu yaşatmanın dünyada her şeyden değerli olduğunu belirterek, tüm duyarlı insanları yardıma çağırdığını söyledi. Mehmet Ayaz’ın 31 Mayıs tarihinde 2 yaşını doldurduğunu belirten Anne Sındıraç, “Biz 2 yaşına kadar tedavisinin tamamlanmasını bekliyorduk ama, tedavi için gerekli rakama ulaşamadık. Sosyal medya başta olmak üzere her alandan destek bulmak için gece gündüz çalışıyoruz. Şu anda Mehmet Ayaz 10 kilo 600 gram. İlaç uygulaması 13.5 kiloya kadar başarı sağlıyor.  O nedenle Mehmet Ayaz bu kiloya ulaşmadan tedavi edilmeli. Zamanımız çok az. Aksi takdirde ömür boyu yürüyemeyecek yada bazı hastalarda olduğu gibi ölecek. Kimse çocuğunun ölmesini istemez. Bütün duyarlı insanların destek olmasını bekliyorum” dedi.

Çocuklar kaderine terk edilmesin

Türkiye’de çok SMA hastası çocuğun olduğunu, bu çocuklara destek olunmaz ise ellerinden tutulmaz ise kaderlerine terk edileceğini belirten Anne Sındıraç, şu anda çocuğumuz dışarıdan iyi gibi görünüyor ama aslında bu hali ile tedaviyi alabilirse sağlığına kavuşmasının daha kolay olacağını kaydetti. Tedavi masraflarını karşılamak için sosyal medyada canlı yayınlar yaptıklarını, ünlü insanlara ulaşmaya çalıştıklarını, her hafta Tire Pazarı’ndan stand açtıklarını ve sosyal medya üzerinden özel ürün satışları yaptıklarını anlatan Anne Sındıraç, “Bütün çabamız çocuğumuz tedavi olarak yaşaması. Bir kez daha herkese sesleniyorum. Sesimizi duyun. Bu çocukları kaderine terk etmeyin” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir Yorum Yazın